Městské akce Příbram - 2022

Vítání Slunovratu

17. červen 2022- 17:00,  Areál Nový Rybník
Oslavy slunovratů jsou nedílnou součástí naší minulosti, nezávisle na kultuře, kde se oslavy zrovna konají. Letní slunovrat je spojen s oslavou Slunce, kdy jeho síla vrcholí a nastává astronomické léto. K tomuto dni se pojí mnoho tradic, zvyků a v žádné kultuře, kde se Slunovrat slaví, nechybí oheň. I my si pro letošní rok připravili oslavu Slunovratu, které se můžete zúčastnit i Vy. Akce se bude konat v areálu Nový rybník, kde pro Vás bude připravena živá hudba, lektorka jógy, se kterou si můžete zacvičit, pro děti bude připraven animační program. Těšit se také můžete bubenickou show.

Více informací naleznete ZDE

Novák fest

19. červen 2022 - 10:00-18:00, Areál Nový Rybník
ce informací naleznete ZDE

Svatohorská šalmaj – dobová slavnost

10. září 2022, Svatá Hora Příbram
Tato dnes již tradiční akce vznikala postupně jako malé hudební a divadelní ohlédnutí do minulosti našeho regionu. Propojení soudobé hudební a divadelní tvorby na historická témata s dávno zapomenutou atmosférou potulných muzikantů, kejklířů, kouzelníků, komediantů, tanečnic a rytířských soubojů vzbuzuje stále větší zájem návštěvníků o českou historii. Program je dramaturgicky uzpůsoben tak, aby zaujal širokou veřejnost všech věkových kategorií. Na vystoupeních se podílí rozliční umělci z řad amatérů i profesionálů dnes již i s mezinárodní účastí. Na kulturní program navazuje tržiště, kde řemeslníci předvádí tradiční, ale i soudobá česká lidová řemesla. Návštěvníci si zde mohou zakoupit mnoho výrobků z různých materiálů.
Více informací naleznete ZDE

Letní kino

Začátky produkce jsou v plánu v červenci od 21.30 a srpnu od 21.00.
Vstupenky budou v předprodeji v síti ticketportal a také přímo na místě.
Program Letního kina naleznete kultura.pribram.eu/letni-kino

Lesní divadlo Skalka

Lesní divadlo Skalka v Novém Podlesí je místo, které má nezaměnitelnou a kouzelnou atmosféru. Pravidelně v tomto místě hrají dobrovolnické divadelnické spolky a také Divadlo A. Dvořáka Příbram. V letošní roce se můžete těšit na další divadelní hry pro děti i dospělé, koncerty, stand up comedy a další zajímavé akce

Program Lesního divadla naleznete ZDE

Příbramské kulturní léto

červen - září 2022, Příbram
Multižánrové pásmo kulturních akcí, které se rozprostře přes celou dobu letních měsíců. V rámci PKL se můžete těšit na hudební vystoupení od dechovky po rock & roll, divadelní představení, výstavy i různá performance.

Advent v Příbrami

Advent v Příbrami je velice populární akce a způsob jak si užít klid vánočních svátků.
Program a informace ohledně Adventu 2021 naleznete na vanoce.pribram.eu