Městské akce - 2021

Vítání Slunovratu

18. červen - 17:
Areál Nový Rybník

Oslavy slunovratů jsou nedílnou součástí naší minulosti, nezávisle na kultuře, kde se oslavy zrovna konají.
Letní slunovrat je spojen s oslavou Slunce, kdy jeho síla vrcholí a nastává astronomické léto. K tomuto dni se pojí mnoho tradic, zvyků a v žádné kultuře, kde se Slunovrat slaví, nechybí oheň.
I my si pro letošní rok připravili oslavu Slunovratu, které se můžete zúčastnit i Vy. Akce se bude konat v areálu Nový rybník, kde pro Vás bude připravena živá hudba, lektorka jógy, se kterou si můžete zacvičit, pro děti bude připraven animační program. Těšit se také můžete bubenickou show.

Více informací naleznete ZDE

Novák fest

20. červen - 10:00-18:00 
Letní kino Příbram

Letošní ročník Novák festu nese podtitul – Příbram pod pěti kruhy. Celý areál bude rozdělený do 5 zón – červená, žlutá, zelená, žlutá a černá. V těchto zónách budou umístěny sportovní stanoviště, které si mohou návštěvníci vyzkoušet. U vstupu dostanou návštěvníci mapku areálu a také sportovní kartu. Během dne musí v každé zóně splnit či vyzkoušet jeden sport. Za splněný úkol dostanou razítko, pokud nasbírají razítko z každé zóny, tak si mohou v čase 16.00 – 17.30 přijít převzít svojí mediali.

Vaše cesta za medailí začne v neděli 20. 6.
Více informací naleznete na novakfest.pribram.eu

Cirk La Putyka – Kaleidoscope

8. srpen - 18:00 
Letní kino Příbram

Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Nemyslete. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti.i.

Vaše cesta za medailí začne v neděli 20. 6.
Více informací naleznete na http://salmaj.pribram.eu/


Svatohorská šalmaj – dobová slavnost

11. září
Svatá Hora Příbram

Tato dnes již tradiční akce vznikala postupně jako malé hudební a divadelní ohlédnutí do minulosti našeho regionu. Propojení soudobé hudební a divadelní tvorby na historická témata s dávno zapomenutou atmosférou potulných muzikantů, kejklířů, kouzelníků, komediantů, tanečnic a rytířských soubojů vzbuzuje stále větší zájem návštěvníků o českou historii. Program je dramaturgicky uzpůsoben tak, aby zaujal širokou veřejnost všech věkových kategorií. Na vystoupeních se podílí rozliční umělci z řad amatérů i profesionálů dnes již i s mezinárodní účastí. Na kulturní program navazuje tržiště, kde řemeslníci předvádí tradiční, ale i soudobá česká lidová řemesla. Návštěvníci si zde mohou zakoupit mnoho výrobků z různých materiálů.
Více informací naleznete na http://salmaj.pribram.eu/

Letní kino

Letní kino Příbram opět chystá promítání. Repertoár filmů obsahuje celkem 10 filmových titulů, které se budou promítat od 25. června do 31. srpna. 

Začátky produkce jsou v plánu v červenci od 21.30 a srpnu od 21.00.
Vstupenky budou v předprodeji v síti ticketportal a také přímo na místě.
Program Letního kina naleznete kultura.pribram.eu/letni-kino

Lesní divadlo Skalka

Lesní divadlo Skalka v Novém Podlesí je místo, které má nezaměnitelnou a kouzelnou atmosféru. Pravidelně v tomto místě hrají dobrovolnické divadelnické spolky a také Divadlo A. Dvořáka Příbram. V letošní roce se můžete těšit na další divadelní hry pro děti i dospělé, koncerty, stand up comedy a další zajímavé akce

Program Lesního divadla naleznete kultura.pribram.eu/lesni-divadlo

Letňák Fest

25. září 
Letní kino Příbram

První ročník multižánrového festivalu, který se bude konat na sklonku léta a bude zároveň sloužit jako rozloučení s letní kulturní sezónou v Příbrami.

La Putyka

28. a 29. říjen - 19:00
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram
 

Momentky z (ne)obyčejné české hospody. Milostný příběh, rvačka, potácení štamgastů i břinkající kapela pod dohledem svérázného hostinského. Akrobacie, tanec, loutky, sportovní výkony a živá hudba slité do jedné novocirkusové sklenice. Hospodská fantazie a změněná realita, v níž přestávají platit fyzikální zákony a hosté jsou svědky i původci nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů.Když v roce 2008 Rostislav Novák dával dohromady první pohybové, taneční a cirkusové workshopy, sešla se na nich skupina lidí, pro které byl nový cirkus opravdu nový. Spojovalo je nadšení a chuť zkoušet jiné přístupy. Po měsících příprav přišla první uvedení a nečekaně kladný ohlas. Na personálních i organizačních základech představení začal vznikat Cirk La Putyka.

Předprodej vstupenek ZDE


Advent v Příbrami

Advent v Příbrami je velice populární akce a způsob jak si užít klid vánočních svátků.
Program a informace ohledně Adventu 2021 naleznete na vanoce.pribram.eu